Je-li předmět z textilu či kůže,
umím jej vyrobit i zachránit.

Šiji oděvy, doplňky a šperky dle vlastních návrhů, restauruji textil i kůži a vdechuji nový život starým textilním řemeslům. 

Preciznost a detaily jsou pro mě důležité.

siti

Kromě restaurování a šití umím také vyrábět krajky (paličkované i šité), tkát (na stavu, na karetkách,
na hřebenovém stávku…), vyšívat různými způsoby
a také barvit textil i kůži přírodními i syntetickými barvivy. 
Ráda Vám pomohu s výběrem materiálu i střihu, zkrátka zhotovím výrobek podle Vašeho přání.

Kdo jsem a jak jsem se k tomu dostala

   Jmenuji se Veronika Váchová, vystudovala jsem grafický design v Českém Krumlově a konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl z textilních materiálů na VŠCHT v Praze. Již při studiu jsem měla možnost spolupracovat s některými muzei (např. s Národním muzeem, Muzeem hlavního města Prahy a dalšími), stejně jako se soukromými restaurátory.
   V současné době pracuji jako restaurátorka textilu v Muzeu hlavního města Prahy, v soukromé restaurátorské dílně a v prodejně luxusních látek. Na práci s textilem a kůží miluji rozmanitost, kterou přináší možnosti výroby 
i různorodost přání mých zákazníků. Z textilních materiálů dokáži vyrobit téměř cokoliv.
    V březnu roku 2021 jsem absolvovala kurz sedlářství a zahrnula do své tvorby i kožené výrobky.
   Díky restaurování jsem měla možnost objevit mnohá textilní řemesla, která dnes ovládá již jen malé množství lidí. Některá z nich jsem se naučila a přirostla mi k srdci. Restaurování mě také přivedlo na cestu šití – nejprve drobností a doplňků, později i celých oděvů. 
   V rámci studia jsem měla také možnost seznámit se s historií odívání i dějinami umění. Nyní své znalosti využívám při šití historických či historizujících oděvů a doplňků, kostýmů a ráda se věnuji i výrobě kopií a replik. 
Některé své výrobky však tvořím dle vlastního designu, ve kterém se objevují mé oblíbené motivy, například kočky 
a lišky. Jiné dle představ zákazníků. Nejvíce mě vždy potěší, když se výsledek líbí a dělá radost.
   V roce 2017 jsem založila svou první značku. Jmenovala se Paraplikon a mnoho jsem se s ní naučila. V rámci Paraplikonu jsem tvořila textilní šperky a jiné drobnosti, a po ukončení studií jsem přemýšlela, jak ji spojit s tvorbou větších projektů a především také nabídkou restaurování. Nakonec jsem se rozhodla založit značku novou, s jejíž ideou jsem si pohrávala již dříve. A tak vznikla Veev.

Co tedy vlastně dělám?

   Vyrábím široké spektrum předmětů z textilních materiálů a kůže. Nejvíce jsem si oblíbila práci s přírodními materiály, jako jsou vlna, hedvábí nebo len. Ve volném čase se věnuji historickým tancům, takže značnou část materiálů a střihů testuji sama na sobě přímo v praxi.
   Svým zákazníkům nabízím kompletní poradenství v oblasti textilu a ráda zajistím vše od sehnání materiálu až po doručení hotového díla. Rovněž poradím s výběrem i údržbou materiálu. Nabízím zde vlastní zkušenosti z prodeje luxusních látek a galanterie, který mi pomáhá orientovat se v novinkách ze světa textilu a současně mě učí naslouchat a chápat potřeby mých klientů.
   Pokud máte jakýkoli dotaz, neváhejte mi napsat. Ráda odpovím.

Děkuji, za úžasnou spolupráci… Vřele doporučuji…
Markéta F.
spokojená zákaznice
Přeji mnoho úspěchů a zástupy zákazníků, kteří budou spokojení stejně jako já!
Jiří V.
spokojený zákazník
Krása, mám dvě brože, velice precizní práce, dělají mi radost.
Iveta S.
spokojená zákaznice

Všechny výrobky, které nabízím, naleznete v Obchodě. Výrobky, které nejsou součástí stálé nabídky, si můžete prohlédnout v Galerii. S poptávkou restaurování či realizace vlastního návrhu se na mne můžete obrátit pomocí kontaktního formuláře, emailu veev-me@seznam.cz či na telefonu +420 608 624 733. Můžete také navštívit mou facebookovou stránku. Tyto kontakty můžete využít i pro případné dotazy, řešení problémů a reklamací atd…